© כל הזכויות שמורות 2018

Contact Us

?יש דבר כזה ערק פרימיום איכותי

March 21, 2017 By Mako

במדינת ישראל אנשים אוהבים לשתות ערק (מאוד), הדור הצעיר שהכיר אותו וגם אלה שלא הכירו את המשקה קודם לכן מהבית, מתחילים לחבב אותו ולשתות לא מעט ערק לאחרונה. ואנחנו שואלים שאלה אחרת, האם המשקה הזה, שידוע בעממיותו, יכול להתקדם למעמד של משקה פרימיום? יצאנו לבדוק את הסיפור העומד מאחורי הערק פרימיום.

בשנות ה-40 המוקדמות של המאה הקודמת היה נהוג להביא לארץ ישראל את משקה הערק במכלי זכוכית בעלי קיבולת של 20-40 ליטר בלי מיתוג וללא שם. כל אחד שהיה מייצר ערק היה מביא את המכסה שלו לחנויות שנקראו בזמנו “חמריאת” (חמרה הוא התרגום של אלכוהול) ומשם היו נוהגים האנשים להגיע ולקנות את המשקה ישירות מהמיכל, לבקבוקים שהם עצמם הביאו מהבית.

בשנים האחרונות התחילו לזקק בארץ ערק מסוג חדש תוך כדי הקפדה על מאפייני הטעם והארומה של הערק המקורי. ערק קעואר – הוא עארק פרימיום הנוצר במפעל משוכלל המקפיד הקפדה יתרה כי תוך כדי השימוש בתהליכים מודרניים ובציוד זיקוק מודרני, ללא כל התפשרות על חומרי הגלם, על תהליך הזיקוק והמילוי לייצור ערק איכותי בישראל. המפעל שוכן באזור תעשיה ציפורית, כאשר גודל המפעל עומד על 2,200 מ”ר. השימוש באמצעים מכניים ומתקדמים, ללא התערבות אדם, מבטיחה שהטעם של הבקבוק הראשון יהיה זהה לטעמו של הבקבוק המיליון. ברור לכם שמדובר בסטנדרטים יוצאי דופן, נכון?

ייצור הערק במשפחת קעואר החל כבר לפני 70 שנה ושלוש דורות, הייצור החל על ידי סב המשפחה במפעל קטן בירדן. כאשר הידע הועבר עם השנים מדור לדור, ובתחילת שנות האלפיים הוחלט על פתיחת מיזם חדש. לאחר 8 שנות פיתוח קדחתניות הגיח אל העולם ערק אותנטי, איכותי ומשובח, העומד בגאווה בין שאר מותגי הערק בעולם כולו.

כמה דברים שלא בטוח ידעתם על ערק:
* ממה ערק מורכב?
על פניו ערק הוא לא משקה מורכב במיוחד, הוא מכיל בתוכו כוהל ענבים, אניס ומים. כאשר המינונים אם אלה שמשפיעים על הטעם והאיכות.
* איך הכי כדאי לכם לשתות אותו?
בכוס צרה וגבוהה, עם מעט קרח ותוספת לבחירתכם.
* האם הערק בריא לנו?
תאמינו או לא, אבל בתרבות המזרח תיכונית מקובל כי לשתיית ערק יש ערך מוסף לבריאות שלנו! מזרעי האניס מפיקים את שמן האניס לרפואה. וחוץ מזה, ערק טהור מצוין ללב, למערכת הדם, למערכת העיכול, לגזים המצטברים במעיים, למניעת בחילות, לטיפול בכאבי ראש, הוא גם ידוע כמשמיד חיידקים ואף עוזר נגד כאבי גרון ושיניים. ובאופן כללי, הוא גורם לרעננות ולהעלאת מצב הרוח. ותשאלו את הסבתא שלכם!
* על חלב אריות שמעתם פעם?
כן כן, מדובר על משקה הערק שמוספים לו מים והוא עובר תהליך של תחליב בין השומן והאלכוהול בערק. בצרפת המשקה נקרא גם החלב של פרובאנס, על אותו משקל- אם לא יצא לכם לטעום עדיין- מומלץ בהחלט!

אז על חשוב לשים לב כשקונים ערק הביתה?
לאחר שמסיימים לשתות ערק, יש לשים לב לסימנים הלבנים שנשארו על גבי הכוס, ככל שהסימנים יהיו לבנים וחלביים יותר, כך איכותו של הערק תיחשב למשובחת יותר.

אז אם כבר קונים ערק, כדאי ללכת על מוצר איכותי וטעם לא פחות ממדהים.
ערק הפירמיום קעואר מציע לכם מספר מותגים שכל אחד מהם מיועד לבעלי קיבולת שונה:
קעואר שחור – 53% של אלכוהול משובח המיועד לאניני הטעם בתחום.
קעואר אדום – 50% של אלכוהול איכותי המיועד לחובבי אלכוהול מנוסים.
קעואר ירוק – 45% אלכוהול המתאים במיוחד לעדינים.
קעואר כחול – 43% של אלכוהול המשמח לבב אנוש.
קעואר כחול – 40% של הנאה משל לגימה
אז מי הפייבוריט הפרטי שלכם? תצטרכו לטעום, לגלות ולהחליט! מה שבטוח, אתם הולכים ליהנות מכל טיפה.
ההמלצה שלנו: תקנו בקבוק ערק טוב ותשתו אותו עם מי שאתם אוהבים.
את ערק קעואר ניתן לרכוש ברשת “אושר עד” ובחנויות ברחבי הארץ.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים להיכנס ולהתרשם מהאתר שלהם:

http://kawar.com/

או בקרו  עוד היום בדף הפייסבוק שלהם:

https://www.facebook.com/%D7%A2%D7%A8%D7%A7-%D7%A7%D7%A2%D7%95%D7%90%D7%A8-Arak-Kawar-124016834323732/

CONTACT US